Ludowy Klub Sportowy ŁĄKA
Rozwój działalności sportowej we wsi datuje się od roku 1943. W tym roku powstaje pierwsze boisko sportowe, a raczej plac do gier w pitkę nożną. Boisko to zostało zlokalizowane na mieniu wiejskim w zachodniej jego części, gdzie później wybudowano na tym terenie Zlewnię Mleka i magazyn Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Rzeszowie. Na boisku tym rozgrywano spotkania towarzyskie najczęściej jedna część wsi przeciw drugiej. Nie rozgrywano spotkań z innymi wsiami, ponieważ boisko było o małych rozmiarach. Boisko to spełniało rolę placu gier i zabaw dla dzieci i młodzieży do roku 1952.
W roku 1952 za zgodą zebrania wiejskiego wykonano drugie boisko do piłki nożnej na mieniu wiejskim w części wschodnio - północnej, naprzeciw figurki św. Józefa. Inicjatorami wykonania boiska byli między innymi: Bronisław Porada, Kazimierz Gancarz s. Jana, Leopold Dudek s. Józefa, Eugeniusz Pasierb s. Wincentego, Mieczysław Noworól, Józef Majcher, Bronisław Wilk. Na boisku tym rozgrywano mecze towarzyskie już między poszczególnymi wsiami, a od 1957 roku do 1964 roku mecze mistrzowskie w klasie "A". W początkowym okresie nie było prawie żadnego sprzętu. Jedynie zakupiono piłkę, a zawodnicy ubrani byli najczęściej w swoje podkoszulki i spodenki, a mecze rozgrywano boso lub kogo było stać na zakup tenisówek, to w tenisówkach. Na uwagę zasługuje fakt, że w drużynie łąckiej początkowo grało 5-ciu braci Kochańskich /synowie miejscowego organisty/, a to: Marian, Ignacy, Jerzy, Edward i Eugeniusz.
Oprócz nich w drużynie w tym czasie grali: Bronisław Wilk, Mieczysław Noworól, Mieczysław Guzek, Czesław Barszczowski, Bronisław Porada, Kazimierz Gancarz i inni. Na otwarcie boiska rozegrano pierwsze spotkanie z Nową Wsią. Zawodnicy Nowej Wsi już w tym czasie mieli jednolite umundurowanie, a na mecz przyjechali 6-cioma bryczkami konnymi. Zawodnicy Łąki rozgrywali spotkania z innymi wsiami, a najczęściej z Palikówką. Transport konny na wozach (tj. bryczkach, do dalszych miejscowości zabezpieczali miejscowi sympatycy sportu -Jaworski Ludwik i Jan Rząsa /starszy/.
W związku z tym, że w kraju powstawały od 1946 roku pierwsze Ludowe Zespoły Sportowe, również w Łące w 1952 r. zostaje zarejestrowany w Radzie Powiatowej LZS - Ludowy Zespół Sportowy. Na koniec tego roku w kraju działa już 9.725 LZS zrzeszając 234.649 członków, w tym w Łące należało 34 członków.
Po powstaniu z dniem 1 stycznia 1954 r. siedziby Gromadzkiej Rady Narodowej w Łące, młodzież otrzymuje skromną dotację na rozwój sportu. Za środki otrzymane z Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Łące zakupuje się najbardziej potrzebny sprzęt /piłki, tenisówki, trampki, mundurki/. Otrzymuje też pomoc od Ogniwa Rzeszów /Klub Sportowy mieszczący się w parku na Staromieściu/, który przekazuje kilkanaście par obuwia sportowego /futbolówki/. Byty one mocno znoszone jednak ich naprawy podjął się i naprawił miejscowy kibic, a zarazem szewc Karol Kłęk. W 1957 roku LZS oficjalnie bierze udział w rozgrywkach o mistrzostwo Klasy "C" i w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu - Rzeszów.
Ponieważ boisko do piłki nożnej było zlokalizowane na dość niskim terenie i po większych opadach było zalewane wodą, w roku 1961 wieś na zebraniu wiejskim przekazuje teren pod budowę boiska w części środkowej mienia wiejskiego /naprzeciw parcel - Jana Gawła i Antoniny Machowskiej/. W1962 r. z inicjatywy Zarządu LZS, którego Przewodniczącym był Bronisław Dubiel przystąpiono w czynie społecznym do wykonania melioracji przekazanego terenu. W tym też roku posiano trawę i wyrównano teren pod przyszłe boisko. W 1963 roku wykonano nasadzenia topoli wokół planowanego boiska i wykonano ogrodzenie z siatki. Od strony zachodniej wykonano boisko do piłki siatkowej i skocznię do skoków w dal. Oficjalne oddanie obiektów do użytku nastąpiło 15.06.1964 r. W tym czasie w LZS-sie działały sekcje: piłki nożnej, piłki siatkowej, a w okresie zimowym tenisa stołowego i szachowa.
LZS bardzo aktywnie współpracował z Kołem Ligi Przyjaciół Żołnierza, a następnie z Kołem Ligi Obrony Kraju, przy których istniała sekcja strzelecka, a także z Kołami Związku Młodzieży Polskiej, a następnie po reorganizacji z Kołem Młodzieży Wiejskiej.
Do największych osiągnięć LZS należy zaliczyć awans do Klasy "A" osiąganie dobrych wyników w meczach o Puchar Polski/wygrane między innymi z l-wszą drużyną Izolatora Boguchwała, „Zelmeru" Rzeszów i przegrana z II-gą drużyną Stali Rzeszów 0:1 /bramkę dla Stali zdobył w 88 min. byty reprezentant Kraju - Marian Kozerski/.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że jeden z naszych członków w latach 50-tych pracował etatowo w Radzie Powiatowej LZS /Alfred Ciasnocha/, a Bronisław Dubiel w latach 1971-72 pełnił społecznie funkcję Przewodniczącego Rady Powiatowej LZS w Rzeszowie, a w dniach 26-27 kwietnia 197 5 r. brał udział jako delegat w VIII Krajowym Zjeździe Zrzeszenia LZS w Warszawie.
Na obiektach LZS organizowano wiele imprez o charakterze lokalnym i powiatowym, a dochody z nich uzyskiwane przeznaczano na rozwój sportu we wsi. W następnych latach LZS nadal rozwija swoją działalność dokonuje remontu płyty boiska, wymiany ogrodzenia, wykonuje boisko do piłki koszykowej. Wyrośnięte topole zostają wycięte. Część z nich przeznaczona zostaje na wykonanie ławek dla kibiców i sympatyków sportu. Dokonano nasadzeń nowych drzewek. W 1997 r. LZS przekształcił się w Ludowy Klub Sportowy